Creator de continut pentru site-uri – Acasa - Program flexibil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza pe termen lung, in sistem part time / full time sau cu plata pe proiect, cu activitate desfasurata acasa si program flexibil, Creator de continut (articole text pentru site-uri de prezentare apartinand unor firme ce activeaza in diferite domenii) .

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil (se pot lucra mai multe ore in anumite zile, mai putine ore in zilele urmatoare, se poate schimba intervalul orar de la o zi la alta). Nu exista obligativitatea desfasurarii activitatii intre anumite ore.

Viitorul partener va avea doua responsabilitati majore :
1.Sa realizeze continut (in special text) pentru site-uri de prezentare si magazine virtuale apartinand unor firme din diferite domenii de activitate;
2.Sa realizeze articole de prezentare a site-urilor in cauza, articole ce vor fi publicate in diferite reviste electronice.

Concret, viitorul partener:
->Analizeaza oferta de produse sau servicii a clientului nostru si ofertele concurente ;
->Identifica asteptarile potentialilor vizitatori ai site-ului din punct de vedere al informatiilor cautate (este vorba de site-uri ce urmeaza sa fie realizate si/sau despre site-uri deja existente, dar care urmeaza sa fie refacute);
->Se documenteaza cu ajutorul surselor disponibile asupra necesitatilor de continut si incearca sa identifice modalitati prin care clientul nostru se poate diferentia de concurentii sai;
->Realizeaza si propune clientului spre aprobare o structura posibila a continutului (sectiuni/subsectiuni) ;
->Realizeaza efectiv continutul solicitat (textele/articolele in cauza) :
-prima pagina a site-ului;
-pagina de prezentare a serviciilor/produselor;
-pagina de prezentare a firmei etc.

Viitorul partener va fi responsabil in mod special cu realizarea de continut text. Articolele nu vor depasi in general o pagina. Site-urile pentru care se realizeaza continutul sunt site-uri de prezentare si magazine virtuale apartinand unor firme ce activeaza in diferite domenii. Se lucreaza doar cu persoane juridice.

Colaborarea se poate desfasura si de la distanta, indiferent daca viitorul partener locuieste sau nu in Bucuresti.

CERINTE

-Minim sase luni experienta si/sau studii de specialitate in domeniu;
-Disciplina in munca;
-Eficienta;
-Initiativa .

Anuntul este valabil pentru toate localitatile.

Nu sunt necesare cunostinte de programare sau de design web. Nu sunt necesare cunostinte SEO.

BENEFICII OFERITE

-Onorariu fix pe proiect;
-Posibilitatea de a lucra de acasa;
-Program flexibil;
-Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes;
-Posibilitatea de promovare in timp.