CONSULTANT VANZARI DIRECTE-BIO, SANATATE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Life Care Corp este compania Nr. 1 in industria BIO din Romania.

Cu peste 35.000 de clienti parteneri, peste 800 de articole si o cifra de afaceri de 10 milioane Euro anual (valoare 2008) Life Care isi deschide portile in 2009 spre intreaga Europa. Ungaria, Bulgaria vor beneficia in prima faza de aceasta oportunitate.

Life Care Corp este detinatoarea brandurilor Life Impulse (suplimente alimentare lichide organice), BioHAUS (detergenti ecologici), Krauter Natur Arzt (cosmetice terapeutice cu ingredinete controlate biologic), Life Glam (accesorii beauty), BIOfusion (alimente functionale - in curand disponibile).

In plus, Life Care Corp. este compania ce reprezinta EXCLUSIV in Romania, Bulgaria, Serbia si Moldova
pe cei mai puternici si cei mai premiati producatori BIO din lume:

* Logona
* Alma Win
* Dynamic Health

Gama de produse este formata in special din produsele BIO: detergenti, produse de ingrijire corporala naturale, cosmetica decorativa (make-up) si suplimente nutritive.

CERINTE

DORINTA DE AFIRMARE,
ABILITATI DE COMUNICARE,
DORINTA DE A INVATA DESPRE UN DOMENIU NOU,
IDENTIFICAREA DE NOI CLIENTI SI POSIBILI PARTENERI
DORINA DE CASTIG SUPLIMENTAR
SERIOZITATE,PERSEVERENTA
PERSOANE CARE PUN PRET PE CALITATEA VIETII

CANDIDATUL IDEAL:
COMPANIA DISTRIBUIE PRIN VANZARE DIRECTA PRODUSE BIO-NATURALE-COSMETICE,SUPLIMENTE,TRATAMENTE PENTRU SANATATE
ACTIVITATEA SE DESFASOARA PE MAI MULTE DIRECTII: -VANZARE,
-RECRUTARE DE COLABORATORI,
-CREAREA UNEI RETELE DE CONSUMATORI SI
COORDONAREA ECHIPEI ASTFEL FORMATE

BENEFICII OFERITE

AVANTAJE SI BENEFICII:
- Inscriere unica In sistem, pe termen nelimitat
- regim lejer pentru clientii fideli
- oportunitatea de a deveni reprezentant
- gama de produse exclusive
- program de instruire integrat
- portal dedicat pe Internet
- castiguri substantiale din activitatea de reprezenatant
- insrierea in sistem nu presupune reguli costisitoare
- aveti permanent sprijinul unui coordonator de vanzari
- ajutor din partea celui care te recomanda ( sponsor )
- comisioane bazate pe performanta
- economii la achizitionarea produselor
- profit direct din vanzarea directa: 20-30%
- comision prin diferenta de treapta: 20%
- premii pentru calificari, etc.
- promotii,concursuri, excursii, etc.