Consultant Sisteme de Management

SQM Optim Consultant

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaborarea si implementarea sistemelor de management al calitatii (ISO 9001:2008), de mediu (ISO 14001:2005), de securitate si sanatate in munca (OHSAS 18001:2008), de management al sigurantei alimentului (ISO 22000:2005) si de responsabilitate sociala (SA 8000).
Responsabilitati:
- Proiectare sisteme de management;
- Elaborare documentatie (manualul calitatii, proceduri de sistem etc.)
- Implementare sisteme de management;
- Efectuarea de audituri interne la clientii firmei;

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta in proiectarea si implementarea sistemelor de management;
- Constituie o cerinta obligatorie de?inerea certificatului de auditor intern/specialist sisteme de management;
- Creativitate;
- Adaptabilitate;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Capacitate de analiza si atentie la detaliu;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Disponibilitate la deplasari.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant in functie de performante.

SQM Optim Consultant ofera servicii de consultanta tuturor organizatiilor din toate domeniile de activitate care doresc implementarea unuia dintre urmatoarele sisteme de management:

- Sistem de Management al Calitatii - SR EN ISO 9001:2008;
- Sistem de Management al Mediului - SR EN ISO 14001:2005;
- Sistem de Management Securitate si Sanatate Ocupationala - OHSAS 18001:2008;
- Cerintele particulare pentru calitate si competenta pentru laboratoare medicale - SR EN ISO 15189:2007;
- Cerintele generale pentru laboratoarelor de incercari si etalonari - SR EN ISO/CEI 17025:2005;
- Sistem de Management al Sigurantei Alimentare (Food Safety Management System FSMS) - SR EN ISO 22000:2005 si Evaluarea Riscurilor in cadrul Sistemelor de Management ale Igienei (Hazard Analysis Critical Control Point) - HACCP;
- Sistem de Management al Securitatii Informatiei - BS 7799-2:2002 & SR EN ISO 17799 & SR EN ISO 27001;
- Norma pentru Responsabilitate Sociala - SA 8000;
in vederea certificarii conformitatii sistemului de catre un organism acreditat.