Consilier Resurse Umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza in sistem part time / full time sau in sistem de colaborare, Consilier Resurse Umane .

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil ( nu exista obligativitatea desfasurarii activitatii intre anumite ore, nu exista obligativitatea atingerii unui anumit target lunar/saptamanal sau zilnic cu privire la numarul orelor lucrate ) .

Colaborarea se poate desfasura si de la distanta.

Activitatea se desfasoara sub forma unor proiecte de consultanta in domeniul Resurselor Umane. Tematica unui proiect poate fi propusa de catre firma sau poate fi identificata de viitorii colaboratori. Plata se realizeaza individual, pentru fiecare proiect de consultanta in parte.

Responsabilitati (tematica proiecte) :
-Contribuie alaturi de directorul general si alaturi de persoanele direct implicate la definitivarea/actualizarea obiectivelor cantitative si calitative;
-Contribuie alaturi de directorul general si alaturi de persoanele direct implicate la definitivarea/actualizarea criteriilor de evaluare;
-Contribuie alaturi de directorul general si alaturi de persoanele direct implicate la actualizarea fiselor de post si a fiselor de evaluare pentru o serie de posturi (in special posturi ale unor specialisti IT);
-Pastreaza contactul cu angajatii, inclusiv prin e-mail si contribuie la motivarea personalului;
-Contribuie la activitatea de planificare a necesarului de personal .

Se incheie contract de prestari servicii sau contract de munca. Detinerea de catre viitorii parteneri a unei entitati juridice reprezinta un avantaj. Onorariul si termenul de finalizare a unui proiect se stabilesc de comun acord, inainte de fiecare proiect, impreuna cu setul de activitati ce urmeaza sa fie realizate. Contractul se semneaza inainte de inceperea activitatii, pentru fiecare proiect de consultanta in parte (sau se incheie un contract cadru, la care se adauga anexe).

Termenele de finalizare a unui proiect variaza intre o saptamana si opt saptamani, in functie de complexitatea proiectului.

CERINTE

-Minim cinci ani experienta efectiva in Resurse Umane (obligatoriu);
-Studii de specialitate finalizate in domeniul Resurselor Umane sau in domeniul Psihologiei (obligatoriu) ;
-Minim o experienta anterioara tangibila in domeniul coordonarii / motivarii personalului, experienta ce poate fi punctata in mod concret conform CV-ului (obligatoriu) ;
-Minim o experienta anterioara tangibila in domeniul consilierii manageriale, experienta ce poate fi punctata in mod concret conform CV-ului (obligatoriu);
-Minim o experienta anterioara in domeniul planificarii necesarului de personal, experienta ce poate fi punctata in mod concret, determinat, in CV (obligatoriu);

Detinerea unei entitati juridice reprezinta un avantaj.

Anuntul este valabil pentru toate localitatile.

BENEFICII OFERITE

-Onorariu stabilit de comun acord pentru fiecare proiect;
-Program flexibil;
-Posibilitatea de a lucra de acasa;
-Posibilitatea ca activitatea sa fie dezvoltata in timp.