Cod m4 - AGENT SUPORT TEHNIC - www.temax.ro

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare cauta cv-uri PENTRU BAZA DE DATE.
Acest anunt nu reprezinta o oportunitate directa de angajare.

puteti trimite CV-uri si la adresa candidati@temax.ro

CERINTE

Abilitati:
- Cunostinte solide de administrare desktop Windows (XP, 2000 Pro, 98, 95)
- Cunostinte medii de administrare Active Directory in mediu Windows (2003, 2000)
- Cunostinte retelistica si mesagerie
- Cunoastere avansata a pachetului MSOffice
- Cunostinte hardware
- Capacitate de a trata cu clienti dificili si exigenti
- Comunicare si lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

Principalele responsabilitati:
- Asigura suportul tehnic de la distanta si onorarea cererilor de livrare software prin intermediul ServiceDesk-ului, in concordanta cu acordul de serviciu stabilit (SLA)
- Analiza si rezolvarea problemelor
- Actioneaza ca suport tehnic pentru operatorii de teren
- Monitorizarea si raportarea incidentelor si problemelor, propunerea de solutii pe termen mediu si lung

Responsabilitati administrative
- se asigura ca toata documenta?ia referitoare la solutiile tehnice si procedurile utilizate este actualizata si disponibila in orice moment si toate procedurile si ajustarile noi sunt documentate in conformitate cu standardele stabilite de catre companie
- asigura documentatia pentru managementul problemelor inclusiv constructia si intretinerea unui registru de riscuri valid

Beneficii:
Se ofera un pachet salarial atractiv si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o firma multinationala de succes.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare

www.temax.ro

Ne puteti trimite cv-urile la email candidati@temax.ro precizant in subiect tipul jobului pentru care doriti inscrierea in baza de date.