Casiera

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare cauta Casieri pentru un potential client

Casier - conform Cod COR: 421101

Nivelul de instruire: 2 (studii medii)

Grupa de baza: 4211 - Casieri, numaratori de bani si vanzatori de bilete

Casierii, numaratorii de bani si vanzatorii de bilete incaseaza si verifica platile in numerar, prin cecuri sau carti de credit in magazine, birouri de distribuire a biletelor s.a; intocmesc monetarul si elibereaza chitante; vand bilete si incaseaza sumele corespunzatoare; efectueaza plati in numerar, in banci, pe baza de carti de credit; tin contabilitatea si verifica concordanta cu soldul de casa; incaseaza numerar in contul unei intreprinderi si verifica concordanta cu listele de vanzari si alte documente si pregatesc fondurile pentru depunerea in banca; platesc salariile personalului intreprinderii.

Grupa minora: 421 - Casieri, operatori la ghiseu si asimilati

Casierii, operatorii la ghiseu si asimilatii acestora incaseaza sumele platite de clienti pentru marfuri sau servicii; trateaza cu clientii bancilor sau birourilor de posta in cadrul operatiilor de casa sau serviciilor postale; incaseaza pariurile in timpul manifestatiilor sportive si platesc sumele ce revin castigatorilor; dirijeaza jocurile de noroc; trateaza cu clientela si asigura imprumuturi banesti pentru obiectele amanetate; incaseaza creante sau alte varsaminte.

Subgrupa majora: 42 - Functionari in servicii cu publicul

CERINTE

Atributii si responsabilitati:
ridicare si depunere de numerar in baza foilor de varsamant si CEC-uri din conturile deschise la trezorerie, banci, etc.;
depunere la banca a documentelor de decontare;
ridicara extraselor, verificarea sumelor decontate cu anexele justificative;
ridicarea imprimatelor necesare decontarii operatiunilor bancare;
depunerea garantiilor materiale, in baza retinerilor la banca;
efectuara de plati si incasari in baza documentelor justificative conform decretului 209/1976;
intocmirea registrului de casa avand la baza documentele de incasare si plata;
depunerea la trezorerie a documentelor de decontare si preluarea extraselor;
depunerea la posta a mandatelor postale precum si a borderoului insotitor;
intocmirea borderourilor de decontare a mandatelor postale;
aprovizionarea cu imprimate cu regim special, foi de varsamant, CEC-uri;
intocmirea avizelor de expeditie, facturilor;
evidenta contului 5121 si 428.1;
intocmirea Cartii Mari in baza notelor contabile;
intocmirea actelor de casa precum si arhivarea lor;

Relatii la locul de munca:
de subordonare: director economic
de supraordonare: casieri cu experienta mai mica, dupa 2 ani de vechime in firma
de colaborare/ functionale: contabili, economisti din cadrul
departamentului financiar-contabil

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca:
obisnuite;
munca de birou;
munca individuala;
deplasari pe distante scurte sau medii (obtinerea de avize, aprovizionare cu imprimate).

Doar candidatii selectati vor fi contactati, uzual in limita a 5% din totalul aplicantilor, prioritar din cei care au aplicat in primele 2 saptamani dupa postarea anuntului.

Anuntul va fi reactualizat pe durata perioadei de proba de 90 de zile de la data angajarii.

DESCRIEREA FIRMEI

www.temax.ro