BUSINESS DEVELOPER - Adezivi pentru pardoseli

SC SELENA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza vanzari si gestioneaza clientii din zona sa de responsabilitate directa
- coordoneaza echipa din subordine
- raspunde de vanzarile pe divizia adezivi pentru pardoseli , realizate prin echipa ce o coordoneaza
- raspunde de recuperarea creditelor din piata aferente vanzarilor pe divizia adezivi pentru pardoseli, realizate prin echipa ce o coordoneaza
- raspunde de derularea colaborarii dpdv juridic cu clientii gestionati direct si prin echipa ce o coordoneaza, in conditiile stabilite de firma.
- identifica clienti si canale de distributie noi astfel incat sa creasca continuu si in ritm alert nivelul distributiei numerice
- implementeaza politica de merchandising in locatiile de pe retail cu care se colaboreaza
- implementeaza direct la nivel zonal si prin echipa ce o coordoneaza la nivel national promotiile de vanzari
- monitorizeaza permanent concurenta si prezinta lunar Directorului National Vanzari raport cu privire la aceasta
- realizeaza cercetari de piata simple la solicitarea compartimentului de marketing
- intocmeste regulat rapoarte specifice departamentului

CERINTE

- studii superioare
- minim 3 ani experienta in vanzari (de preferat in vanzari directe)
- minim 1 an in vanzari de adezivi pentru pardoseli sau in materiale pentru acoperirea pardoselilor
- onestitate , entuziasm , tenacitate
- capacitate de planificare , organizare si control
- capacitate de a lucra sub presiune
- permis de conducere categoria B
- cunostinte operare P.C.: Windows (Word, Excel, Power Point)
- limbi straine: engleza scris si vorbit la nivel mediu

BENEFICII OFERITE

- program de instruire si dezvoltare permanenta
- pachet de motivare atractiv
- oportunitatea de a lucra intr-o companie internationala - unul din liderii mondiali in domeniu
- posibilitatea de dezvoltare profesionala

Societate cu capital integral strain, importator si distribuitor national de produse chimice pentru constructii.