Beauty adviser

Sensiblu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea produselor cosmetice din locatia in care se desfasoara activitatea
- Identificarea nevoilor clientilor si consilierea acestora prin realizarea de recomandari individualizate
- Realizarea de activitati administrative: aprovizionarea rafturilor, actualizarea preturilor la raft etc.

CERINTE

- Experienta anterioara intr-o pozitie care a implicat promovarea si vanzarea de produse/servicii
- Cunostinte despre piata produselor cosmetice
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala, persuasiune, perseverenta
- Abilitati de organizare
- Prezenta agreabila
- Disponibilitate pentru un program de lucru full-time

BENEFICII OFERITE

Se ofer¿ oportunitatea dezvoltarii carierei profesionale in cadrul companiei; programe de training si coaching

Sensiblu a introdus pentru prima data in Romania conceptul de ¿health and beauty pharmacy¿, ajungand in scurt timp cea mai mare retea de farmacii cu acoperire nationala. Impreuna cu Mediplus, lider pe piata distributiei de medicamente, Sensiblu face parte din holdingul A&D Pharma, unul din cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania.