Baby-sitter in Anglia, Germania, Olanda si Belgia

Exclusiv Job

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea agentiei:
Exclusiv Job este o agentie de plasare a fortei de munca atat in strainatate cat si in tara. Contractele noastre de munca vizeaza in mod special piata de munca Scandinava (Norvegia) iar in momentul de fata ne-am extins numarul de parteneri in Anglia, Germania, Italia si Olanda. Oferim atat servicii de consultanta si management in afaceri, cat si servicii de recrutare, selectie si plasare de personal.

Descrierea postului:
Exclusiv Job va ofera locuri de munca in strainatate pentru baby-sitter in Anglia, Germania, Olanda si Belgia, in cadrul programului de schimb intercultural Au Pair. Programul Au Pair reprezinta un program de schimb intercultural care permite unui tanar/tinere din Romania sa cunosca mai bine cultura unei tari occidentale si sa isi insuseasca limba tarii respective. Acest program permite schimbul de valori culturale intre tineri si familiile-gazda, creand premisele pentru o mai buna intelegere a diferentelor individuale.

Cerinte:
: varsta cuprinsa intre 18-27 de ani
: experienta minima de lucru cu copiii
: cunostinte de limba Engleza, Franceza si/sau Germana
Oferta (bonusuri, beneficii):
1. masa si cazarea asigurate
2. dormitor propriu
3. vacanta platita minim 2 saptamani/an
4. contract pe o perioada de minim 6 luni-maxim 2 ani
5. cursuri de limba Engleza, Germana sau Franceza efectuate in tarile-gazda
6. salariul intre 350-400 Euro/luna

Cheltuieli:
- transportul pina la destinatie in valoare de 150 Euro cu autocarul;
- comision de mediere 200 Euro achitat la plecare