AU-PAIR/BABY SITTER MAREA BRITANIE, GERMANIA, CANADA, SUA SI ALTE TARI

PALMER CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul Au-pair  prezentare
Programul Au-pair reprezinta un program de schimb intercultural care permite unui/unei tanar/tinere din Romania sa cunoasca mai bine cultura unei tari occidentale si sa isi perfectioneze limba tarii respective. Acest program permite schimbul de valori culturale intre tineri si familiile  gazda, creand premisele pentru o mai buna intelegere a diferentelor individuale.
Conditiile pertenerului din Anglia:
? necasatorit/e
? experienta minima in cresterea copiilor
? limba engleza/germana  nivel mediu
Conditii oferite de famila gazda:
? cazare (dormitor propriu)
? masa
? minim 50? pe saptamana bani de cheltuiala
? autoturism la dispozitie pentru cei care au permis de conducere
? contract de munca pe minim 2.5 luni si maxim 2 ani
? plata pe o perioada stabilita de comun accord cu solicitantul a unor cursuri de perfectionare a limbii engleze
? timp liber necesar pentru odihna
? week-end liber
? vacanta platita minim 2 saptamani pe an
? acces la toate dependintele din casa
Program de lucru:
? 25 ore pe saptamana (din care doua seri pe saptamana babysitting, restul serilor sunt libere)
? 2 zile pe saptamana sunt libere
Obligatiile solicitantilor:
? ajutor in gospodarie
? supravegherea copiilor
? babysitting de doua ori pe saprtamana
? supravegherea animalelor de casa
? participarea la evenimentele cotidiene impuse de viata de famile
? respect si responsabilitate fata de bunurile familiei

Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.palmer-consult.com (Programe)

BENEFICII OFERITE

cazare, masa, posibilitate de perfectionare a limbii engleze/germane, de a cunoaste cultura altei tari