asistent medical in Italia

Novamondo Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Novamondo recruteaza asistenti medicali cu sau fara experienta in sistemul sanitar public si privat din nordul Italiei.

CERINTE

• studii postliceale sanitare
• oferta valabila si pentru absolventii promotiei 2008
• experienta nu este obligatorie dar constituie avantaj
• seriozitate

BENEFICII OFERITE

• INSCRIERE GRATUITA
• contract de munca pe termen nedeterminat
• salariu 1300-1700 euro
• sporuri si ore suplimentare platite
• al 13-lea salariu asigurat
• obtinerea recunoasterii studiilor
• curs de limba italiana de baza si cu specific sanitar asigurat in tara
• curs de limba italiana gratuit oferit in Italia( 4 saptamani), premergator sustinerii examenului pentru obtinerea dreptului de libera practica in Italia
• cazare pe durata contractului asigurat de catre angajatorul italian in apartamente cu dotare completa
• conditii de munca si salarizare similare cu ale asistentiilor medicali cetateni italieni, conform Contractului Colectiv National de Munca

NOVAMONDO functtoneaza in baza Legii 156/2000 modificata cu OG 43/2002 si a HG. 384/2001 modificata cu HG 850/2002.
Este inregistrata la I.T.M. Mures, in registrul la nr. 46/30.05.2008

Cu o experienta profesionala de un deceniu am creat o noua lume pentru a propune diferitele figuri profesionale: recrutare internationala. Prin colaboratorii nostrii suntem in masura sa recrutam muncitori cu diverse profesii in diferite tari din Europa si Asia. In acest fel, avand o vasta posibilitate de alegere, avem avantajul de a putea cauta, gasi si plasa personalul pentru fiecare exigenta. Pe langa asta, intervenim foarte mult in pregatirea persoanelor pentru a putea face fata schimbarilor in care se gasesc in momentul in care au decis sa plece la lucru intr-o alta tara. Statisticile noastre ( mai mult de 85% dintre muncitori se adapteaza cu succes), ne confirma validitatea sistemului nostru de a urmari muncitorii straini de-a lungul intregului parcurs de formare si pregatire pana la transferarea lor la noul loc de munca.
Aceste interventii aduc avantaje pentru toti ( angajatori si angajati) si imbunatatesc simtitor randamentul complexiv a personalului angajat. Printr-o retea capilara de recrutare internationala impreuna cu interventiile de adaptare in campul muncii inclusiv pregatirea lingvistica, Novamondo ofera servicii dedicate diferitelor cereri de personal.