Area Sales Representative - judetul ARGES

Secpral Pro Instalatii S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezinta si promoveaza produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;

- Mentine si dezvolta relatia cu clientii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;

- Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;

- Prospecteaza piata comerciala in zona teritoriala alocata;

- Negociaza si verifica derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;

- Urmareste vanzarile catre clienti precum si incasarile de la acestia;

- Prezinta raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici si stabileste impreuna cu acestia strategii de crestere a vanzarilor si marirea numarului de clientii;

- intocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;

CERINTE

- experienta in vanzari minim 1 an;

- disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;

- promptitudine in luarea decizilor;

- cunoasterea generala a pietei locale;

- domiciliul stabil in raza localitatii vizate;

- abilitati sporite de comunicare si negociere;

- tanar, ambitios si dinamic;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu bonusuri din vanzari
- telefon de servici
- laptop
- masina de servici
- traininguri si oportunitati de dezvoltare a carierei
- fidelitate si stabilitate pentru a lucra intr-o companie de succes

Importator si distribuitor de materiale pentru instalatii si echipamente termice