Area Sales Manager

AG BUSINESS MASTER CONCEPT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasurarea interviului:
-Preselectie de CV-uri:
Are loc in maxim 7 zile de la depunerea CV-ului
-Selectie preliminara:
Crearea unui plan de vanzari pentru zona alocata, in nu mai mult de 6 pagini, in maxim 48 de ore de la comunicarea acceptarii in urma preselectiei.
-Selectie pentru interviu:
Are loc in urma unei discutii telefonice in limba engleza in maxim 24 de ore de la analizarea planului de dezvoltare transmis
-Interviu final:
Are loc in maxim 24 de ore de la discutia telefonica, daca este acceptat candidatul;
In urma comunicarii acceptarii pentru post se va transmite protocolul pentru urmatorii pasi.
Avizam candidatii potentiali ca AG nu isi asuma obligatia de a contacta decat pe cei care corespund viziunii si necesitatilor companiei.
Va multumim pentru aplicatie si va dorim succes.

Defineste, implemeteaza si executa planul de vanzari pentru aria alocata
Vinde serviciile companiei atat catre end user-i cat si B2B
Recruteaza si formeaza echipa de reselleri din regiune, pentru judetele arondate.
Efectueaza traininguri de initiere si periodic de reimprospatare cu reseller-ii
Organizeaza, executa, conduce si controleaza activitatea din zona de responsabilitate
Raporteaza rezultatele obtinute
Ia masuri de corectare a erorilor din sistemul de lucru
Implementeaza si executa cu succes politica de dezvoltare a companiei
Implementeaza, executa, urmareste si raporteaza stadiul actiunilor intreprinse pentru atingerea obiectivelor;
Mentine standardele companiei si imaginea ei livrand servicii de o inalta calitate si profesionalism.
Este in permanenta la curent cu informatile sau serviciile nou aparute in companie

CERINTE

- Abilitati de vanzari atat directe catre end user-i cat si B2B, planificare, organizare, delegare, control si comunicare;
- Studii superioare;
- Experienta in activitate manageriala executiva intr-o pozitie similara;
- Persoana responsabila, organizata;
- Eficientizarea activitatii, inclusiv prin controlul costurilor;
- Capacitatea de previziune si de evaluare obiectiva;
- Experienta in coordonarea mai multor business units.
- Usurinta in exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi in public;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Discernamant si capacitate de a rezolva problemele;
- Adaptabilitate la situatii de criza;
- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Loialitate (persoana ce intelege asigurarea confidentialitatii documentelor cu care opereaza);
- Echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;
- Corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate rezistenta la efort si stres;

BENEFICII OFERITE

Se vor comunica dupa acceptarea candidatilor in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

AG Business Master Concept
companie privata cu capital romanesc
selecteaza pentru:

RTM Education
division of RTM Business UK Limited,
reprezentant unic in Romania pentru
Churchill House
School of English Language
din Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord, fondata in 1971, provider de cursuri de limba engleza pentru incepatori pana la avansati, cu elevi si studenti din 4 continente, America, Europa, Asia, Africa, (peste 85 de tari), asigurand pregatire pentru examenele:
Cambridge Examinations: KET, PET, FCE, CAE, CPE.
IELTS (International English Language Testing System).
TOEFL (Test of English as a Foreign Language).
TOEIC (Test of English for International communication).
G-MAT.
Business Examinations - BEC, LCCI.
Name & Registered Office:
RTM BUSINESS UK LIMITED
50 QUEEN STREET
RAMSGATE
KENT
UNITED KINGDOM
CT11 9EE
Company No. 07485937

In vederea extinderii operatiunilor companiei in zona Europei de Est,

In urmatoarele zone:

Vrancea
Galati
Buzau
Braila
Tulcea
Constanta

Bucuresti
Prahova
Ialomita
Calarasi
Ilfov
Giurgiu
Dambovita

Timis
Caras Severin
Hunedoara
Arad

Cluj
Alba
Bihor
Salaj
Satu Mare
Maramures
Bistrita