Area Manager / Supervisor / Coordonator

ANA MODELS AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica si asigura desfasurarea campaniilor de distributie pliante publicitare in cele mai bune conditii;
- Recruteaza si gestioneaza baze de date a promoterilor si a supervisorilor pe fiecare zona;
- Asigura instruirea acestora si intocmeste optimul de promoteri pentru fiecare localitate/zona de distribuit;
- Intocmirea programului de lucru (cel ce se va prezenta persoanei delegate de catre Client, inainte actiunii);
- Coordoneaza si supervizeaza echipele de promoteri si supervisori;
- Asigura eficientizarea distributiei prin urmarirea efectiva a acestei activitati;
- Parcurgerea traseelor de distribuit conform planificarii, urmarirea hartilor si repartizarea zonelor fiecarui promoter;
- Identificarea si rezolvarea imediata a problemelor ce ar putea impiedica desfasurarea activitatii de distributie;
- Asigura in permanenta necesarul de pliante pentru fiecare promoter;
- Verificarea periodica a actiunii (impreuna cu un reprezentat al Clientului);
- Identifica si propune masuri de eficientizare a activitatii de distributie in functie de factorii specifici fiecarei zone alocate;
- Intocmeste rapoarte si analize in Excel privind activitatea de distributie.

Mentinerea comunicarii pe trei directii:
- Client - la nivel local
- ANA MODELS AGENCY - diverse probleme ivite
- Echipa de promoteri.

CERINTE

- Cunostinte solide in operare pachet Microsoft Office (in epecial Excel);
- Bun negociator cu abilitati de comunicare;
- Eficienta in recrutare si selectie personal;
- Abilitatea de a se incadra in termene limita;
- Responsabil, implicat, prompt, bun organizator si coordonator, atitudine profesionala si proactiva, dinamic / activ, ambitios, bune abilitati de comunicare, ferm
- Posibilitatea de a recruta minim 25 persoane pentru diverse proiecte.

BENEFICII OFERITE

- Un venit constant pe parcursul anului.
- Parte a unei echipe puternice, solide, profesioniste.
- Identificarea cu un brand international, dinamic, activ, tineresc, in continua dezvoltare si expansiune.
- Posibilitatea de a gasi noi clienti pe reteaua deja dezvoltata => asigurarea de venituri suplimentare
- Pe parcurs apar si alte proiecte: necesar studenti la lansarea magazinele Clientilor, inventare, sampling-uri pe noile lansari => extra venit.

- Telefon mobil si minute gratuite.
- Training-uri periodice (semestrial).
- Trimestrial: card-uri de discount in magazinele Clientilor: x% disc. din valoarea oricarui produs achizitionat (indiferent numarul de produse).

ANA MODELS AGENCY este o agentie cu o experienta de peste 10 ani si ofera o multitudine de servicii cum ar fi: activitati de sampling, hosting pentru evenimente, sedinte foto si prezentari de moda.
Agentia desfasoara activitati la nivel national.
Structura agentiei contine doua departamente: BTL si modelling. Departamentul de BTL ofera servicii de sampling si merchandising, hostessing si organizare de evenimente.
Activitatile de sampling si merchandising includ direct marketingul, la stand, samplingul cu degustare, realizat in retele de hypermarketuri, samplingul stradal, samplingul door-to-door sau diverse actiuni de drop-mail.