Manager activitate site - Program flexibil - Activitate desfasurata acasa

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza in sistem part time / full time, cu program flexibil si cu posibilitatea de a lucra de acasa, Manager - Coordonator activitate site (patru proiecte, un site de prezentare si trei magazine virtuale).

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil ( nu exista obligativitatea desfasurarii activitatii intre anumite ore, nu exista obligativitatea atingerii unui anumit target lunar/saptamanal sau zilnic cu privire la numarul orelor lucrate ) .

Colaborarea se poate desfasura si de la distanta.

Responsabilitati / sarcini :
1.Identificarea diferitelor segmente de public carora li se adreseaza site-ul in cauza;
2.Analizarea ofertelor concurente ce deservesc aceleasi segmente de public;
3.Identificarea tipurilor de informatii pe care le cauta pe internet clientii in domeniu;
4.Identificarea unor modalitati prin intermediul carora site-ul coordonat sa poata fi diferentiat de site-urile concurente.
5.Coordonarea echipei de proiect (design, continut, programare etc.) in vederea realizarii constante de imbunatatiri. Monitorizarea impactului modificarilor realizate si a gradului de atingere a obiectivelor.
6.Profitabilitatea si monitorizarea indicatorilor site-ului.

Este necesar ca viitorul partener:
-Sa fie familiarizat cu diferitele unelte de monitorizare a activitatii unui site (Google Analytics, Trafic.ro s.a.);
-Sa fie capabil sa identifice informatiile cheie pe care le cauta vizitatorii unor site-uri in domeniu;
-Sa fie capabil sa identifice modalitati de diferentiere comerciala a unui site in domeniu;
-Sa fie familiarizat cu conceptul de "conversie a vizitatorilor" si cu practica marketingului online.
-Sa detina abilitati organizatorice si de coordonare.

CERINTE

-Experienta efectiva in activitati de marketing online, incluzand, dar fara a ne limita la, keyword research, identificare necesitati continut, identificare mijloace de diferentiere, monitorizare concurenta ;
-Experienta efectiva cu sistemul de trafic Google Analytics sau cu un sistem similar, utilizat pentru monitorizarea unor proiecte apartinand clientilor si/sau pentru monitorizarea unor proiecte personale;
-Capacitatea de a identifica oportunitati de diferentiere a proiectului in raport cu concurentii sai;
-Capacitatea de a identifica factorii ce influenteaza experienta vizitatorului pe site si de a coordona o echipa in vederea imbunatatirii acestei experiente;
-Disciplina in munca, transparenta / deschidere;
-Initiativa.

Detinerea unei certificari Google Analytics sau a unui certificat in domeniul conversiilor web reprezinta un avantaj. Capacitatea de a furniza doua recomandari de la locurile de munca anterioare reprezinta un avantaj.

Anuntul este valabil pentru toate localitatile.

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix;
-Bonusuri de performanta;
-Posibilitatea de a lucra de acasa;
-Program flexibil;
-Posibilitatea de a colabora si in alte arii de interes;
-Posibilitatea ca activitatea sa fie dezvoltata in timp.