Agent regional de vanzari

BAD RULMENTI BRASOV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- actioneaza pentru administrarea clientii existenti si extinde portofoliul de clienti asigurand in acelasi timp preluarea si livrarea comenzilor
- participa la dezvoltarea si implementarea strategiei de vanzari a firmei in domeniul rulmentilor
- analizeaza si comunica oportunitatile aparute in dezvoltarea gamei de produse oferite
- realizeaza planificarea vanzarilor, participa la licitatii si la negocierea contractelor, intocmeste rapoarte lunare privitor la activitatea desfasurata, participa la elaborarea strategiilor de vanzari zonale
- culege informatii de piata, informatii despre potentiali clienti, concurenta
- propune programe pentru dezvoltarea eficienta a operatiunilor firmei

CERINTE

- studii medii/superioare (de preferinta tehnice)
- bune cunostinte de PC (avantaj)
- permis categoria B
- experienta 1-3 ani in vanzari (avantaj)
- abilitati de comunicare
- caracter dinamic, perseverent, eficient
- obisnuit sa lucreze cu targeturi (avantaj)

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil in functie de realizarile concrete in vanzari (cu perioada de proba)
- bonus in functie de realizari
- telefon si masina de serviciu
- training

FIRMA SPECIALIZATA IN DISTRIBUTIA PE PIATA INTERNA A RULMENTILOR