SEF BIROU IT - Roman

SC ADECCO RESURSE UMANE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza intreaga activitate de informatica din cadrul societatii;
- Coordoneaza activitatea personalului din subordine;
- Urmareste modul de executie a lucrarilor in vederea elaborarii lor la termen;
- Coordoneaza activitatea de implementare, mentenanta si updatare a tuturor aplicatiilor cu respectarea planului de asigurare a calitatii si a planului detaliat de proiect;
- Instaleaza, configureaza, asigura mentenanta si monitorizeaza serverele companiei;
- Monitorizeaza si remediaza posibilele actiuni nocive cauzate de virusi;
- Realizeaza design-ul, implementeaza si asigura mentenanta politicilor de securitate (updateaza firewall-urile, monitorizeaza controlul accesului la nivelurile user/system);
- Participa efectiv la elaborarea programelor, modificarea si adaptarea acestora la cerintele noilor acte normative;
- Face propuneri pentru dotarea cu noi echipamente de calcul si/sau propune colaborari cu alte firme specializate din domeniul IT;
- Elaboreaza planul de cheltuieli aferente activitatilor coordonate;
- Colaboreaza cu toate departamentele functionale si de productie.

CERINTE

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie cu capital strain din ROMAN, din domeniul productiei:
SEF BIROU IT – localitatea ROMAN
- Studii superioare;
- Minim 5 ani experienta in domeniu;
- Cunostinte solide retelistica, cunostinte programe arhitectura LAN, WIN 2003;
- Cunostinte creare / gestionare baze de date (SQL and relationship databases);
- abilitati de relationare cu oamenii, foarte bune abilitati de comunicare, de motivare a personalului, spirit de ehipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru dinamic si placut

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Cladirea de birouri Granit, et. 7
Bld. Socola 206A - 208, Iasi
Tel: 0232/206 120; 0332/411 805
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro

Sedii din tara: Arad, Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara.