INGINER - Responsabil achizitii - ROMAN

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul postului:

Titularul postului va asigura procesul de achizitii materiale in functie de necesitatile fabricii, garantand optimizarea calitativa, cantitativa, economica si financiara a achizitiilor.

Responsabilitati:
• Asigura functionarea unitatii de productie, prin aprovizionarea directa cu materialele necesare productiei.
• Colaboreaza cu conducerea unitatii in definirea cantitatilor, specificatiilor tehnice si a termenelor de livrare.
• Sprijină conducerea unitatii în rezolvarea tuturor problemelor legate de livrarea materialelor.
• Coordonează activităţile de aprovizionare a materialelor.
• Face estimari ale costului materialelor care trebuiesc achizitionate; elaboreaza solutii alternative în ceea ce priveşte politicile de cumpărare şi costurile relative;
• Asigura optimizarea economica si calitativa a achizitiilor, in conformitate cu cerintele de aprovizionare si logistica
• Dezvolta baza de furnizori prin analize de piata, in scopul de a cauta mai multe oportunitati favorabile de aprovizionare

CERINTE

- Candidatul trebuie sa fie absolvent de studii superioare tehnice
- Minim 1 an experienta in domeniul achizitiilor;
- Abilitati de operare PC- nivel avansat;
- Aptitudini de analiza si atentie la detalii;
- Aptitudine avansata de invatare;
- Cunoasterea limbii engleze- nivel mediu
- Posesor permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu proactiv;
- Salariu conform pozitiei si experientei;
- Bonus pentru performante;
- Tichete de masa.