DIRECTOR RESTAURANT - localitatea ROMAN

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie cu capital privat din ROMAN, din domeniul turismului

Responsabilitati:
- planifica si coordoneaza activitatea zilnica din restaurant si cafenea
- gestioneaza resursele umane din subordine, resursele materiale si financiare
- stabileste si mentine contacte bune cu furnizorii de materii prime si materiale
- controleaza calitatea produselor si activitatea de productie
- intocmeste fise de actiune si incheie contracte cu clientii (nunti, banchete, conferinte, simpozioane, bufete suedeze, cocteiuri si alte mese festive)
- gestioneaza si solutioneaza reclamatiile de la clienti
- fidelizeaza clientii si acorda discounturi acolo unde este cazul
- intocmeste meniurile si le schimba 30% de 4ori pe an
- participa la promovarea produselor impreuna cu ospatarii
- intocmeste lunar raportul de activitate pana pe 15 ale lunii urmatoare
- face protectia muncii impreuna cu inginerul tehnic, verifica carnetele de sanatate si tine legatura cu medicul de medicina muncii
- cunoaste manualul calitatii si asigura servicii la standardele impuse

CERINTE

- experienta pe un post similar de minim 5 ani
- cunostinte foarte bune de legislatie in domeniul calitatii (restaurantul are implementat sistemul de calitate ISO9001;2000)
- abilitati de relationare cu oamenii, de motivare a personalului, spirit de ehipa
- orientare spre client, bun negociator si organizator
- initiativa, capacitate de luare a deciziilor si asumare a riscurilor, deschidere spre schimbare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru dinamic si placut

Puteti transmite CV-uri in limba romana pe e-mail la adresa iasi@adecco.ro (Ref: DRR) sau pe fax la nr 0232-206110 (Ref: DRR).

Pentru detalii suplimentare va stam la dispozitie la numerele de telefon: 0232-206.120 sau 0372-705.791.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Cladirea de birouri Granit, et. 7
Bld. Socola 206A - 208, Iasi
Tel: 0232/206 120; 0332/411 805
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro

Sedii din tara: Arad, Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara.