Responsabil Servicii-Logistica

ELCOMEX IEA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• centralizeaza si intocmeste evidenta Necesare de Materiale emise de structura.
• Urmarireste aprovizionarea tuturor pozitiilor din Necesarul de Materiale.
• Asigura receptia corespunzatoare a materialelor/ echipamentelor, conform procedurilor in vigoare.
• primeste si rezolva solicitarile de utilaje emise de structura.
• intocmeste evidenta solicitarilor de utilaje.
• Asigura pastrarea materialelor / echipamentelor in magaziile Proiectului sau ale Furnizorilor, conform procedurilor ELCOMEX in vigoare.
• Asigura evidenta stocurilor disponibile in magaziile Proiectului.
• Asigura evidenta mijloacelor fixe ale Proiectului, precum si ale dotarilor existente.
• Asigura si mentine evidenta materialelor eliberate in vederea montajului pe lucrari, pe baza de bon de consum avizat.
• Certifica lipsa / existenta datoriilor salariatilor referitor la scule / dotari in fisa de lichidare,la cerere.
• Asigura returnarea in magazia centrala ELCOMEX a sculelor defecte, sau care nu mai sunt necesare Proiectului.
• Prezinta, la cerere, rapoarte privind evidentele compartimentului.

CERINTE

Studii medii sau superioare, cu specializare si experienta pe gestiune /magazii
Minimum 5 ani in activitati similare, pentru activitati de tip industrial. Experienta cu Transelectrica este un plus.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- decontare transport vizitare familie
- alte drepturi conform CCM aplicabil

Companie cu capital integral privat cu activitate in domeniul productiei si serviciilor avand ca obiect principal de activitate lucrari de instalatii electrice , cod CAEN 4321 .