Responsabil Clientela IMM - Caras Severin

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta portofoliul de clienti al bancii prin atragerea de noi clienti din segmentul IMM
Negocieaza, structureaza si analizeaza tranzactiile de creditare
Stabileste lista de clienti potentiali pentru vanzarea produselor bancii pentru segmentul IMM
Sprijina directorii de agentie/sucursala pentru dezvoltarea unui portofoliu de clientii IMM
Raspunde de calitatea serviciilor si produselor solicitate de clientii din segmentul IMM

CERINTE

Studii superioare economice
Exerienta relevanta pe zona de vanzare
Minim 1 an experienta bancara
O buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar
Cunostinte bune de limba engleza
Foarte bune abilitati de vanzare si de negociere
Abilitati de rezolvare a problemelor
Cunostinte bune de operare PC
Capacitate de decizie
Orientare catre client
Abilitate de lucru in conditii de stress si termene stranse
Bune abilitati de lucru in echipa
Bune abilitati de relationare interpersonala
Implicare/atitudine fata de munca

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra
Pachet consistent de beneficii
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.