REPREZENTANT VÂNZĂRI- REȘIȚA

SC Maviprod

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei si implementarea strategiei companiei și promovarea produselor acesteia
- creșterea numărului de clienți și menținerea relațiilor cu clienții existenți
- urmărirea derularii contractelor comerciale
- oferirea de suport cliențiilor

CERINTE

- pasiune pentru vânzări, ambiție, entuziasm, dorință de învățare
- cunoștințe tehnice - piese auto
- experiență minim 2 ani într-o poziție similară- „reprezentant vânzări"
- permis auto categoria B
- abilități de comunicare, capacitate de sinteză, rigurozitate, orientare către client şi proces
- abilități de întreținere și dezvoltare a relațiilor cu clienții
- disponibilitate la deplasări
- cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat
- abilități de utilizare a calculatorului (MC office - Word, Excel,etc)

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru plăcut și competitiv, alături de colegi tineri și dinamici
- suport continuu pentru creșterea profesională
- contract de muncă pe perioada nedeterminată
- pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă

Societatea MAVIPROD a fost fondată în 1993 din capital integral privat, de către familia Oltean, specificul de bază al societății fiind comercializarea pieselor de schimb pentru utilajele agricole și forestiere. Prin calitatea serviciilor și respectul față de clienți, societatea a cunoscut o crestere constantă care ne-a permis să lărgim gama de produse și servicii oferite cuprinzând și sfera de utilaje industriale. Începând cu 1998 MAVIPROD devine acționar majoritar al SC IRUM SA, producator de utilaje forestiere TAF precum și alte utilaje pentru exploatarea și prelucrarea lemnului. Sub conducerea MAVIPROD societatea SC IRUM SA suferă o transformare completă, ajungând să producă și o gamă variată de utilaje agricole. Pentru a deservi mai bine nevoile clienţilor din întreaga ţară compania s-a extins în mai multe zone ale țării prin înființarea unor noi puncte de lucru situate în Afumați, Reșița, Vâlcea, Curtea de Argeș, Sebeș, Onești , Sfantu Gheorghe, Piatra Neamț, Fălticeni, Vatra-Dornei, Rădăuți, Anieș, Vișeul de sus și Iași. Celelalte zone ale țării sunt acoperite de 20 subdistribuitori. În prezent societatea MAVIPROD deține o rețea națională de distribuție cu peste 15 locații de desfacere, servicii de asistență tehnică disponibilă 24/7 pentru utilaje agricole și forestiere, precum si puncte de lucru în Ungaria și Republica Moldova. Depozitele societății au un stoc de peste 15000 piese de schimb, accesorii și componente pentru utilaje forestiere și agricole prin colaborarea cu peste 200 de furnizori.