MANAGER PRODUCTIE SI INTRETINERE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinetul nostru este un important producator si distribuitor de panouri fotovoltaice, utilizate in producerea energiei regenerabile.
Locatie job: OTELU ROSU, JUDET CARAS-SEVERIN

Descrierea postului:
• Coordonarea si asigurarea intregului proces de productie, in vederea realizarii productiei planificate;
• Organizarea departamentului de productie si supervizarea activitatii productive;
• Executarea analizelor de proces in domeniul echipamentelor de productie si infrastructura;
• Planifica intretinerea, controlul si procedurile de reparatie pentru echipamentele de lucru;
• Organizeaza exploatarea tehica si punerea in aplicare a politicii de intretinere;
• Elaborarea planului de mentenanta preventiva;
Sarcini concrete:
• Coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare de solutii tehnice pentru activitatea de productie, intretinere si reparare a echipamentelor de productie;
• Planificarea activitatii de productie in functie de planul de productie stabilit, respectand indicatorii calitativi si cantitativi de productie;
• Elaboreaza politicile companiei in ceea ce priveste procesul productiv;
• Coordoneaza activitatile de dezvoltare a capacitatii de productie, pirn utilizarea eficienta a fondurilor de investitie propuse prin BVC;
• Coordoneaza si asigurarea desfasurarea ritmica a porcesului de productie, reducand timpii neproductivi;
• Crearea instructiunilor tehnice pentru fazele procesului de productie;
• Monitorizeaza calitatea produselor finite, in colaborarea cu departamentul calitate, oferind solutii viabile pentru a evita aparitia erorilor de productie;
• Coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noii capacitatii de productie;

CERINTE

Cerintele candidatului:
• Studii superioare in domeniul ingineriei/tehnic;
• Cunostinte solide de operare in Windows Office si SAP;
• Capacitate de a prioritiza sarcinile si de a rezolva sarcini multiple;
• Capacitate de a organiza, planifica, coordona si previziona sarcini zilnice;
• Persoana structurata, foarte bine organizata;
• Excelente abilitati de team leader, determinism;
• Orientare spre eficienta si rezultat;
• Experienta in domeniul productiei si mentenantei, de preferinta intr-o companie productiva;
• Cunostinte bune de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala:
• excelenta remuneratie financiara;
• multiple posibilitati de dezvoltare personala;
• mediu de lucru multinational ce pune accent pe valori profesionale precum competenta si profesionalism;
• oferta concreta privind pachetul de beneficii se va discuta in cadrul interviului fata in fata;