Manager de Productie - fabrica de separare a aerului

Messer Romania Gaz

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conducerea activitatilor de productie, distributie, intretinere;
- Conducerea personalului din subordine;
- Asigurarea furnizarii de gaze conform cerintelor de calitate si cantitate.

CERINTE

- Educatie: absolvent de invatamant tehnic superior
- Experienta practica in productie: minimum 5 ani
- Competente cheie: experienta practica in instalatii de separare a aerului incl. utilajele si instalatiile aferente, cunostinte bune despre procese si sistemele de automatizare si control

Alte cerinte:
- permis de conducere cat. B,
- operare PC,
- cunostinte de limba engleza (cunostinte de limba germana constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii solide, organizate la standarde internationale.

Grup international german cu o vechime de peste 100 de ani si 6000 de angajati la nivel mondial, Grupul Messer a intrat pe piata romaneasca la mijlocul anilor 1990 odata cu primele livrari de gaze la clienti prin instalatii de aprovizionare cu gaze industriale.

Domeniul nostru de activitate cuprinde producerea si comercializarea gazelor industriale, medicinale si speciale, incluzand oxigenul, azotul, argonul, bioxidul de carbon, hidrogenul, acetilena, amestecurile de gaze si gazele speciale. Activitatile noastre variaza de la operarea fabricilor de separare a aerului la stocarea si transportul gazelor la clienti. Aceste servicii pot fi asigurate prin retele de conducte, cisterne auto, baterii, butelii sau sisteme on-site de furnizare