Inginer CQ

STRABAG SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- controleaza executia lucrarilor de constructii pe faze de executie si categorii de lucrari;
- raspunde de respectarea prevederilor din legislatia in vigoare, precum si din proiectul tehnic de executie;
- participa la toate fazele de executie care determina calitatea constructiilor conform planului de control al calitatii; verifica si incheie documentele respective;
- asigura receptia calitativa a materiilor prime, materialelor si produselor primite de la furnizor;
- intocmeste documentele referitoare la calitatea lucrarilor;
- raspunde pentru indosarierea corespunzatoare a documentelor de calitate pentru Cartea Tehnica a Constructiei;
- colaboreaza cu seful de santier pentru buna desfasurare a activitatii, raportand operativ neconformitatile si urmarind aplicarea procedurilor de remediere;
- participa la toate fazele determinante ale obiectivului;
- pune la dispozitia organelor de control toate documentele necesare pentru verificarea calitatii si verificarea respectarii programului de asigurare a calitatii

SE VOR LUA IN CONSIDERARE NUMAI CANDIDATURILE DE PE WWW.STRABAG.COM, KARRIERE/CAREER, STEAGUL ROMANIEI !

CERINTE

- studii de specialitate finalizate (facultate tehnica, de constructii);
- experienta profesionala in domeniu de minim 3 ani;
- autorizatie de CQ in termen de valabilitate;
- cunostinte de limba engleza;
- cunostinte de operare PC;
- permis categoria B (minim 2 ani);
- disponibilitate de a calatori in interes de serviciu

STRABAG este un concern de constructii austriac, activ pe plan international, cu societati in Germania, Belgia, Olanda, Elvetia, Ungaria, Slovacia, Cehia, Polonia, Croatia, Slovenia, Serbia, Romania, Bulgaria, si Rusia, care numara ca. 60.000 angajati in intreaga Europa.