Sef Achizitii

KASTAMONU ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :
- Raspunde de procesul de achizitie al materialelor, componentelor, produselor, echipamentelor si serviciilor conform cerintelor interne ale fabricii si procedurilor specifice;
- Stabileste sursele de aprovizionare, negociaza si evalueaza ofertele primite; propune contractarea sau comandarea ferma a acestora in conditiile optime de pret , calitate , livrare si plata;
- Se asigura de receptionarea produselor comandate si conformitatea acestora;
- Monitorizeaza respectarea clauzelor contractuale si executarea contractelor in conditiile agreate;
- Prospectarea pietei de profil si identificarea oportunitatilor de imbunatatire a proceselor de achizitii;
- Analiza costurilor specifice si gasirea de oportunitati de imbunatatire;
- Colaboreaza direct atat cu departamentele interne ale fabricii sau grupului, implicate cat si cu furnizorii;
-Raporteaza periodic situatia achizitiilor si realizeaza analize si comparatii asupra eficentei procesului de achizitii

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Limba engleză la un nivel avansat
- Bune cunoştinţe de utilizare a PC-ului (MS-Office: Excel, Word, Internet)
- Nivel înalt de angajament şi de motivaţie, sociabilitate, spirit de muncă în echipă
- Persoană organizată, responsabilă, loială, cu spirit de iniţiativă
- Abilităţi foarte bune de comunicare şi prezentare
- Permis conducere categoria B.

Constituie avantaj :
Cunoastinte SAP
Experienta in domeniul productiei

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic cu posibilitate de avansare
Pachet salarial atractiv
Asigurare privata de sanatate
Cursuri de calificare si instruire

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare.

Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, in prezent avand un numar de peste 800 angajati in trei unitati de productie.

www.kastamonu.ro