Inginer proiectant

LARIX FOREST

Job expirat

RESPONSABILITATI

2 posturi, unul pentru locatia din Gheorgheni, iar unul pentru Reghin
- proiectarea de prototipuri de mobilier de interior si de exterior
- intocmirea documentatiei tehnice necesare pentru executarea de prototipuri solicitate de beneficiar, asistenta la omologarea si avizarea produselor noi, precum si la executarea prototipurilorte de beneficiar,
- Intocmirea de proiecte pentru toate produsele ce intra in fabricatie, pe repere si operatii.

CERINTE

- studii superioare de specialitate: Facultatea de Industria Lemnului - specializarea proiectarea mobilei
- experienta minim doi ani pe un post similar
- operare calculoator: COREL, AUTOCAD, OFFICE

BENEFICII OFERITE

- Performanta pe termen lung si de inalta responsabilitate
- Mediu de lucru in stil occidental si suport profesional permanent
- Pachet salarial atractiv

Suntem un grup de firme cu specific de prelucrarea lemnului cu perspective de dezvoltare si in alte domenii , avand sediul
central la Reghin , jud. Mures si cu puncte de lucru situate pe nivel national.
Profilul societatii noastre este de prelucrarea a lemnului si productie de mobilier, avand o traditie pe aceasta piata, incepand cu anul 1992. Din acest moment, ne-am dezvoltat si ne-am adaptat cerintelor pietii aflate in continua dezvoltare, fiind recunoscuti astazi pe plan intern cat si international drept o companie de prestigiu.
Departamentul nostru de resurse umane se orienteaza in prezent inspre atragerea de angajati atat cu experienta, cat si tineri absolventi sau cu experienta mai putina, insa care sa fie dornici de afirmare profesionala.