DIRECTOR DE VANZARI

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea activitatii de vanzare atat cantitativ cat si calitativ din centrele de comercializare Renault Targu-Mures, Reghin si Tarnaveni;
- respectarea bugetelor propuse;
- stabilirea strategiei de marketing si vanzare;
- asigurarea respectarii standardelor echipei de vanzari in relatia cu clientii firmei;
- analizarea pietei, concurentei, interventiile necesare in scopul atingerii targetelor;
- mentinerea relatiilor cu furnizorii si colaboratorii firmei;
- realizarea vanzarii catre clientii importanti.

CERINTE

- studii medii sau superioare finalizate;
- experienta profesionala anterioara in vanzari;
- experienta profesionala in coordonarea de persoane (avantaj);
- cunostinte de operare PC (Word, Excel, Internet);
- cunoasterea a cel putin unei limbi straine (limba franceza, limba engleza si/sau limba maghiara);
- orientare catre oameni, catre indeplinirea obiectivelor;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Smart Training, firma de consultanta in domeniul resurselor umane asista Lion Victoria, important dealer auto din Targu Mures in selectia pentru postul de DIRECTOR DE VANZARI