SPECIALIST IMPLEMENTARE SISTEME INFORMATICE

TAREM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea activitatii
- Participa activ la prezentarea si implementarea solutiei SICO ERP&CRM (instalare, configurare, training, feedback client);
- Acorda suport de tip help-desk (telefonic, e-mail, remote) sau prin deplasare la sediul clientilor;
- Creeaza proceduri de lucru si instructiuni de utilizare a aplicatiei SICO ERP&CRM.

CERINTE

- Cunostinte solide in domeniul economic și financiar-contabil ;
- Cunostinte medii in domeniul IT (operare, sisteme de operare tip desktop, sisteme de operare tip server, aplicații office ș.a.);
- Studii superioare absolvite - profil economic;
- Persoana deschisa, adaptabila, cu abilitati de pedagogie, comunicare si de lucru in echipa;
- Atitudine pozitiva, calma si orientata catre identificarea solutiilor la client;
- Persoana organizata si orientata catre rezultate;
- Capacitate de sinteza, analiza, atentie la detalii;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Permis auto categoria B.

Reprezinta un plus:
- Experienta cu alte sisteme ERP&CRM;
- Experienta in lucrul cu clientii;
- Experienta in consultanta.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv;
- Bonusuri la finalizarea proiectelor.

TAREM Software este o echipa de profesioniști cu experiența demonstrata in domeniul IT ce ofera servicii de dezvoltare de aplicatii informatice si consultanta pentru managementul afacerilor.

Domeniile de competenta includ dezvoltarea de aplicatii de tip ERP (Enterprise Resource Planning) si CRM (Customer Relationship Manager), oferite prin intermediul solutiei proprietare SICO ERP&CRM.