SEF SANTIER - ZONA RAMNICU VALCEA

Iridex Group Constructii SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, conduce si coordoneaza activitatea santierului in scopul realizarii obiectivelor ce revin acestuia;
- Impreuna cu Responsabilul de contract, elaboreaza Bugetul de Venturi si Cheltuieli (B.V.C.) si cash-flow-ului anual al santierului;
- Raspunde de modul in care se realizeaza B.V.C.-ul santierului;
- Urmareste lunar stadiul executiei B.V.C.-ului lucrarii, si informeaza Directorul Departamentului si Directorul Tehnic in vederea dispunerii de masuri in situatiile in care se constata abateri de la situatiile normale (ex.: nerealizari de venituri, depasiri de cheltuieli, inregistrare de pierderi, intarzieri in executie);
- - Raspunde de rezultatele finale ale lucrarilor executate si de modul de indeplinire a B.V.C.-ului aprobat;
- Colaboreaza in vederea elaborarii tehnologiilor pentru lucrarile pe care le executa cu Directorul Tehnic, instiintand Responsabilului de contract despre deciziile luate;
- Analizeaza propunerile de modificare a solutiilor tehnice contractate initial si implicatiile tehnico – economice corespunzatoare acestor modificari;
- Realizeaza lucrarile necesare organizarii de santier ;
- Participa la predarea - primirea amplasamentului si a bornelor de reper ;
- Primeste documentatia de executie de la Responsabil de contract cu stampila verificatorilor de proiect;
- Participa impreuna cu Responsabilul de contract la pregatirea de productie (grafice de executie, fise limita
- Studiaza documentatia de executie in vederea cunoasterii acesteia si stabilirii masurilor necesare in
vederea inceperii executiei lucrarilor, inclusiv toate prevederile contractuale ale lucrarilor pe care le
executa (beneficiar, obiectiv, valoare, termen de executie etc.) si urmareste modul de indeplinire a
acestora;
- Intocmeste programele si graficele de executie lunare, defalcate pe saptamâni, împreuna cu
Responsabilul de contract si urmareaste realizarea acestora si le inainteaza spre aprobare conducerii departamentului;
- Verifica calitatea materialele aprovizionate care ajung in santier in vederea punerii lor in opera si nu accepta materiale in santier care nu sunt insotite de documente care atesta calitatea acestora (certificate de calitate, declaratii de conformitatea, agremente tehnice si avize tehnice acolo unde este cazul) ;
- Pastreaza la santier toate inregistrarile de calitate, iar la terminarea lucrarilor le preda Responsabilului de contract ;
- Delimiteaza zonele de neconformitati conform restrictiilor impuse de Comp. Controlul Calitatii ;
- Participa periodic la reuniuni de analiza cu toti factorii implicati in realizarea unui contract;
- Asigura informarea din timp a conducerii departamentului si, dupa caz, a conducerii Departamentului Economic sau a compartimentelor: Controlul Calitatii, Mediu, Managementul Calitatii, Securitate si Sanatate in Munca, Resurse Umane si Oficiul Juridic cu privire la controalele pe care urmeaza sa le faca organele de control in legatura cu aplicarea prevederilor legale la lucrarile contractate;
- Comunica informatii la cererea persoanelor cu drept de control;

CERINTE

Studii superioare, profil constructii;
Experienta minim 5 ani;
Domiciliul in Iasi sau in imprejurimi, constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

Salariu negociat + bonuri de masa + bonusuri in functie de realizari.

SC IRIDEX GROUP CONSTRUCTII SRL a fost infiintata in anul 1994 ca parte a holdingului IRIDEX GROUP ca firma specializata in domeniul lucrarilor de constructii.

Iridex Group Constructii s-a impus pe piata constructiilor din Romania prin calitatea lucrarilor executate, prin seriozitatea relatiilor cu beneficiarii si rigurozitatea cu care trateaza fiecare detaliu. Stau marturie obiectivele realizate: retele de apa si canalizare, constructii civile si industriale, rampe ecologice pentru depozitarea deseurilor, drumuri, platforme, parcari si piste aeroportuare, lucrari hidrotehnice si de imbunatatiri funciare precum si lucrari de demolari, consolidari, reabilitari si reparatii de constructii civile sau industriale.
Incepand cu 2005 societatea este atestata si a demarat executia lucrarilor de retele de distributie gaze naturale.

De asemenea societatea si-a dezvoltat un departament specializat in executia unor lucrari speciale de constructii: rosturi pentru constructii, pregatire suprafete prin sablare, sisteme de detectie electroacustica a defectelor geomembranelor, lucrari de decontaminare a terenurilor poluate.

Incepand cu 1994 Iridex Group Constructii a introdus pe piata o gama noua de materiale speciale pentru constructii, materialele geosintetice (geomembrane, geotextile, geocompozite, geocelule, saltele de gabioane, saltele umplute cu beton, saltele biodegradabile preinsamantate, bariera minerala Trisoplast). Datorita experientei acumulate, societatea asigura un pachet integrat de produse si servicii specifice acestui domeniu: furnizare materiale geosintetice, instalare - montaj, asistenta tehnica la instalarea acestora. Au fost realizate in decursul anilor numeroase lucrari cu materiale geosintetice: lucrari pentru combaterea eroziunii solului, lucrari cu geomembrane pentru impermeabilizari depozite de deseuri periculoase si nepericuloase, rezervoare si decantoare, lucrari de ranforsarea ale sistemului rutier cu materiale antifisura - geogrile si geotextile - atat la strazi cat si la autostrazi, lucrari cu geocelule pentru marirea capacitatii portante, consolidari de taluzuri, lucrari cu geocompozite pentru drenaj, lucrari cu saltele umplute cu beton si saltele de gabioane pentru consolidari, lucrari de impermeabilizare ce utilizeaza bariera minerala Trisoplast, etc.