INGINER VANZARI in MAGAZIN

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera consultanta tehnica si comerciala clientilor din magazin
Intocmeste oferte tehnice si de pret pentru clienti
Raspunde de inregistrarea tuturor ofertelor tehnice emise
Colaboreaza cu inginerii de vanzari in realizarea ofertelor
Gestioneaza toate documentele necesare vanzarii
Colaboreaza cu Account Managerii pentru realizarea documentatiei tehnice si comerciale pentru licitatii
Incheie contracte de furnizare marfa si de comandare a produselor care nu se afla pe stoc
Intocmeste bonuri de pregatire marfa si comenzi de livrare marfa etc.

CERINTE

Studii superioare tehnice (de preferat Facultatea de Instalatii, Energetica)
Experienta in domeniul vanzarii sau
Experienta in ofertarea de echipamente de instalatii hidro-termo-electrice, proiectare
Cunostinte legate de piata instalatiilor sau materialelor de constructii
Persoana organizata, cu rezistenta la efort, atentie distributiva
Abilitati de comunicare, negociere, orientare spre client

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-o companie multinationala, cu standarde de lucru profesioniste si in continua dezvoltare
Sistem consecvent de traininguri
Posibilitati de invatare si promovare profesionala in cadrul companiei

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-sanitare si servicii la standarde de calitate.
Cu o cifra de afaceri de peste 150 milioane de euro si o vechime de 15 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1200 angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.