INGINER EXPERIENTA IN ADMINISTRARE CLADIRI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si controlul domeniilor tehnice ale centrului comercial: mentenanta, reconstructie, siguranta si securitate
- coordonarea activitatilor de paza si P.S.I.
- gestionarea relatiei cu subcontractorii
- se familiarizeaza cu planurile descriptive de siguranta ale centrului: iesiri de urgenta, extinctoare, etc
- gestionarea relatiei cu furnizorii de servicii de securitate
- prezentarea opiniilor tehnice in momentul constatarii unor defectinui sau necesitati de imbunatatire a unor utilaje/ a cladirii ca si structura organizatorica; asigura efectuarea la timp si in mod eficient a lucrarilor de intretinere si reparatii curente ale elementelor proprietatii comune; administrarea activitatii de modernizare a sediului: achizitii, facturi furnizori, inregistrarea facturilor
- coordonarea activitatilor de reparatii si intretinere curenta a cladirii si asigurarea materialelor, produselor si pieselor necesare acestor activitati( achizitii); urmareste si pune in aplicare programarile de reparatii, tine evidenta si indeplinirea corespunzatoare a operatiunilor de service ce intervin in cadrul obiectivului
- optimizarea relatiei si/sau a serviciilor oferite de furnizori
- previzionarea si administrarea bugetelor necesare pentru mentenanta si utilitati
- oferirea informatiilor si suportului tehnic chiriasilor
- Inspectarea zilnica a echipamentelor vitale ce deservesc cladirea pentru prevenirea unor intreruperi sau defectiuni la instalatii si echipamente (tablouri electrice generale si de distributie, centrala termica, chiller, statie de pompare, etc.)
- depisteaza din timp, raporteaza si ia masuri de remediere a oricarei potentiale defectiuni a instalatiilor aferente spatiilor ce alcatuiesc cladirea
- asigura repararea / intretinerea cladirilor- prin apelarea la serviciile furnizorilor; transmite comenzile aprobate la furnizori;
- supervizeaza personalul angajat pentru curatenie sau alte activitati gospodaresti
in cazul in care detine cunostintele necesare poate executa mici reparatii pe partea de instalatii electrice, sanitare, mobilier

CERINTE

studii superioare in domeniul tehnic finalizate: inginer mecanic, electronist, etc
experienta anterioara in administrare imobile comerciale prezinta avantaj
competente tehnice
cunoasterea sistemului SAP- avantaj
Limba Engleza: nivel mediu-superior sau avansat

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv