CONTABIL

PROFI COUNT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura inregistrarea in contabilitate in ordine cronologica si sistematic;
- Asigura inregistrarea documentelor justificative pentru platile efectuate, facturi, chitante , op-uri;
- Asigura inregistrarea operatiunilor de casa si a extraselor de cont;
- intocmeste si puncteaza jurnalul de cumparari si vanzari;
- inregistreaza incasarile si platile efectuate in cursul unei zile;
- tine evidenta la zi, a furnizorilor si clientilor;
- Efectueaza calculul salariilor ;
- tine evidenta lunara a fondului de salarii;
- intocmeste si depune declaratiile la Institutiile Publice Locale in conformitate cu prevederile legale
-intocmiste zilnic Registrul de casa pentru SC Profi Count SRL;
-efectueaza inregistrarile in contabilitate cronologic si sistematic;
-urmareste ca orice operatiune patrimoniala sa se consemneze in momentul efectuarii ei intr-un inscris ;
-Verifica legalitea documentelor justificative care stau la baza inregistrarilor in contabilitate ;
-intocmeste facturile furnizori pentru firmele din grupul E.S.G.-G.I.E
-inregistreaza facturilor clienti pentru firmele din grupul E.S.G.
-inregistreaza extrasele de cont pentru firmele din grupul E.S.G.-G.I.E si Asociatia Clubul Sportiv Total Electric Oltenia;
-intocmeste evidente de mijloace fixe si obiecte de inventar pentru SC Profi Count SRL si SC Hr Creative Energy SRL;
-intocmeste note contabile salarii pentru E.S.G G.I.E;
-intocmieste si puncteaza jurnalului cumparari pentru E.S.G G.I.E;
-intocmeste si puncteaza jurnalul vanzari pentru E.S.G G.I.E;
-intocmeste balanta contabila si balanta sintetica pentru firmele grupului;
-intocmeste bilantulul contabil pentru SC Profi Count SRL, SC Hr Creative Energy SRL, E.S.G G.I.E si Asociatia Clubul Sportiv Total Electric Oltenia;
-intocmeste ordinele de plata -furnizori pentru SC Profi Count SRL, SC Hr Creative Energy SRL, E.S.G G.I.E si Asociatia Clubul Sportiv Total Electric Oltenia;
-intocmeste declaratia 100 si 300 pentru SC Profi Count SRL, SC Hr Creative Energy SRL, E.S.G G.I.E si SC Electra Total Consulting SA;
-intocmeste ordinele de plata- viramente salarii pentru SC Profi Count SRL, SC Hr Creative Energy SRL, E.S.G. G.I.E, Asociatia Clubul Sportiv Total Electric Oltenia si SC Electra Total Consulting SA;
-Asigura aplicarea si respectarea prevederilor Codului Fiscal si actelor normative ;
-Cunoasterea si respectarea legislatiei in vigoare (legi, ordonante, hotarari de guvern, ordine ale ministrului, norme metodologice date in aplicarea unor acte normative etc) in domeniile proprii de activitate;

CERINTE

- Studii medii de specialitate sau superioare economice;
- Experienta in domeniu 3 ani;
- Cunostinte operare PC ;
- Atentie distributiva ;
- Responsabil, ordonat;
- Rezistenta la stress.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- bonuri de masa;
- posibilitati dezvoltare profesionala;
- alte bonusuri.

DESCRIEREA FIRMEI

SOCIETATE DE CONSULTANTA