CONSULTANT VANZARI AUTO, ATV

MARSHAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei in vederea atragerii de noi clienti;
- Colectare de informatii legate de piata si concurenta
- Intocmirea de rapoarte specifice activitatii;
- Gestionarea manualelor de utilizare, a pliantelor si a listelor de preturi;
- Contactarea telefonica a clientilor in vederea stabilirii de intalniri;
- Deplasarea la sediul clientilor pentru prezentarea de oferte;
- Negociere cu clientii;
- Programarea si efectuarea de test-drive;
- Personalizarea ofertelor;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti in portofoliu si consilierea acestora;
- Activitati curente in show-room;
- Promovarea autoturismelor, ATV-urilor, ofertelor speciale, participarea la targuri auto, etc.;
- Cunoasterea si promovarea accesoriilor si echipamentelor
- Urmarirea respectarii termenelor de livrare;
- Efectuarea situatiilor si raportarilor lunare;
- Participarea la traininguri.

CERINTE

-studii superioare incheiate
-abilitati de comunicare si relationare cu clientii
-abilitati comerciale
-cunostinte social media marketing
-cunostinte foarte bune operare calculator
-disponibilitate de a asimila notiuni tehnice legate de domeniul de activitate;
-engleza nivel peste mediu
-persoana organizata si ordonata
-persoana cu spirit de initiativa
-permis conducere categoria B
-experienta in vanzari minim 3 ani
-cunostinte generale si tehnice in domeniul auto

BENEFICII OFERITE

- Venituri formate din: Salariu fix+Comision din vanzari;
- Programe de instruire specifice;
- Mediu propice dezvoltarii profesionale si intelectuale;
- Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Importator autorizat SUZUKI
Service multimarca in retelele AUTO STOP, AUTOFIT
Distribuitor autorizat ARCTIC CAT - ATV, snowmobile, echipamente
Distribuitor piese auto TROST AUTO SERVICE TECHNIK