CONSULTANT VANZARI ATV, ECHIPAMENTE

MARSHAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei in vederea atragerii de noi clienti;
- Colectare de informatii legate de piata si concurenta
- Intocmirea de rapoarte specifice activitatii;
- Gestionarea manualelor de utilizare, a pliantelor si a listelor de preturi;
- Contactarea telefonica a clientilor in vederea stabilirii de intalniri;
- Deplasarea la sediul clientilor pentru prezentarea de oferte;
- Negociere cu clientii;
- Personalizarea ofertelor;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti in portofoliu si consilierea acestora;
- Activitati curente in show-room;
- Promovarea produselor, ofertelor speciale, participarea la targuri, etc.;
- Cunoasterea si promovarea produselor, accesoriilor si echipamentelor
- Urmarirea respectarii termenelor de livrare;
- Cunostinte de grafica digitala si utilizare PrestaShop, constituie un avantaj

CERINTE

-studii superioare incheiate
-abilitati de comunicare si relationare
-abilitati comerciale
-cunostinte social media marketing
-cunostinte foarte bune operare calculator
-disponibilitate de a asimila notiuni tehnice legate de domeniul de activitate;
-engleza nivel peste mediu
-persoana organizata si ordonata
-persoana cu spirit de initiativa
-permis conducere categoria B
-cunostinte generale si tehnice in domeniu

BENEFICII OFERITE

- Venituri formate din: Salariu fix+Comision din vanzari;
- Mediu propice dezvoltarii profesionale si intelectuale;
- Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Importator autorizat SUZUKI
Service multimarca AUTO STOP
Distribuitor autorizat ARCTIC CAT, POLARIS, LINHAI, ACCESS MOTORS, TGB - ATV, UTV, snowmobile, echipamente, accesorii
Distribuitor piese auto Conex Distribution