CONSILIER JURIDIC

SC DAMILA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consultanta, asistenta, reprezentare juridica a intereselor societatii;
- Acordarea asistentei juridice de specialitate pentru compartimentele din structura organizatorica;
- Promovarea si apararea intereselor societatii in fata instantelor judecatoresti, organelor de urmarire penala si notariate, precum si in raporturile cu persoanele juridice si persoanele fizice;
- Avizarea legalitatii contractelor economice, contractele de munca, precum si a legalitatii tuturor actiunilor de natura sa angajeze raspunderea societatii;
- Redactarea proiectelor de contracte, deciziilor, regulamentelor si executarea altor lucrari de specialitate juridica la cererea conducerii;
- Urmarirea, analizarea si informarea asupra modificarilor legislative.

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Minim 3 ani experienta intr-un post similar;
- Cunoasterea temeinica a legislatiei necesare desfasurarii activitatii de specialitate;
- Capacitatea de abordare a unor probleme complexe in care abordarea din perspectiva juridica si din cea a afacerii se intrepatrund;
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Initiativa, organizare;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Cunostinte Microsoft Office;
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de dezvoltare profesionala prin participarea la programe de formare profesionala (programe de instruire deschise si programe ¿in house¿);
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o societate stabila, aflata in plina dezvoltare.

Importanta societate comerciala, cu o cifra de afaceri anuala de peste 30 milioane euro, cauta Consilier Juridic.