Consilier (Agent) de Asigurari de Viata sau Generale

GENERALI ASIGURARI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaza permanent piata in cautare de noi clienti, stabileste intalniri cu acestia in scopul cunasterii reciproce, castigarii increderii ,depistarii interesului asigurabil, a necesitatilor personale si gasirea combinatiilor de produse adecvate necesitatilor si resurselor clientului.
Detalii la tel.0250/717131;0748/234342
email: sorin.stan@generali.ro
Persoana de contact Stan Sorin

CERINTE

- Persoane dinamice, dornice sa evolueze si sa acumuleze atat material cat si profesional.
- Usurinta de a se face agreat si inteles de catre interlocutor.
- Experienta in vanzari poate fi un avantaj.
- Persoane cu studii medii sau superioare, inclusiv studenti.

BENEFICII OFERITE

- Training de specialitate gratuit , atat la nivelul agentiei cat si corporate.
- Acces la sistem informational modern .
- Sume de bani fixe (bonusuri) acordate pentru fiecare nivel de cariera in functie de performante.
- Veniturile pot depasi 1000 Ron lunar in functie de efortul depus.

De aproape doua secole,GENERALI este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii financiare si de asigurari din lume,un brand care se traduce prin siguranta si incredere acordata milioanelor de clienti de pe 5 continente.
Fondata in decembrie 1831 sub denumirea de ,,Assicurazioni GENERALI Austro-Italiche\'\' in Trieste ,Generali este astazi unul din liderii sectorului de asigurari de viata,avand 61.500 de angajati si 30 milioane de clienti.Multumita soliditatii activelor sale, a structurilor specializate, Generali Group poate acorda protectie pentru toate tipurile de riscuri.