Agent vanzari asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-identificarea clientilor si a nevoilor acestora de asigurare ( persoane juridice,persoane fizice );
-elaborarea de oferte de asigurare pentru clienti;
-vizitarea clientilor existenti si gasirea altor clienti noi;
-crearea de baze de date cu clienti,in aplicatia informatica de gestiune a procesului de vanzare a asigurarilor;

CERINTE

Cerinte:
-studii medii sau superioare
-experienţă în vânzări de asigurari de minim 6 luni;
-experienţa ca unit manager în domeniul asigurărilor constituie un avantaj,pentru cei care vor sa coordoneze o echipa de agenti;
- cunostinte de operare PC (Word, Excel);
- abilităţi bune de comunicare;
- bune abilităţi de negociere şi vânzare;
- deschidere pentru activitatea în echipă;
- optimism, atitudine pozitivă;

BENEFICII OFERITE

-bonus din primele subscrise;
-training de dezvoltare a carierei;
-iesiri de socializare la restaurant de 2 ori/an;
-pentru deplasari in afara localitatii se ofera autoturism;
-asigurare de sanatate pentru agentii cu rezultate deosebite;