Agent vanzari

Iridan Group srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea comenzilor venite prin magazin
- urmarirea comenzilor clientilor si finalizarea acestora
- facturarea produselor clientilor
- preluarea comenzilor primite de la clienti (prin fax / mail / telefonic)
- urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare
- ofertele promotionale catre clienti
- furnizarea de informatii despre produsele disponibile, stocuri
- oferirea catre client serviciilor de consultanta in achizitionarea produselor companiei
- convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse oferite de catre magazin
- atragerea de clienti noi
- colaborarea cu departamentului tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre departamentul tehnic in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare
- negocierea conditiilor comerciale cu clientii
- urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare incasarii la timp
- participarea la cursuri si traininguri

CERINTE

- Experienta pe un post similar (Agent vanzari);
- Cunostinte tehnice, preferabil studii superioare tehnice
- Cunostinte operare PC
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Abilitati de organizare;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Capacitatea de a lucra intr-o echipa;
- Disponibilitate pentru deplasari la clienti / munca de teren
- Persoana entuziasta, determinata, cu initiativa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial cu posibilitate de negociere functie de rezultatele obtinute
- bonusuri periodice functie de indeplinirea anumitor planuri (target)

Societatea, cu sediul in Rm. Valcea, cu o echipa tanara de profesionisti comercializeaza o gama larga de motounelte, scule electrice si de mana, accesorii.