Tehnician/ Inginer punere in functiune statii tratarea apei

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia: Tehnician/ Inginer punere in functiune statii de tratarea apei
Proiect: Uzine SIderurgice
Locatie: Worldwide

CERINTE

Candidatul Ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:
- Tehnicianul/ Specialistul care trebuie sa puna in functie statia de tratare a apei trebuie sa aibe experienta de cel putin 10 ani in acest domeniu.
- Cunoasterea produselor chimice utilizate in tratamentul diferitelor tipuri de ape utilizate
- Cunostinte chimice referitoare la coroziunea tevilor datorata circulatiei apei uzate
- Sa stie sa faca analiza chimica a apelor cat si interpretarea datelor obtinute de la laborator
- Sa fie in masura sa consilieze clientul cu privire la activitatea necesara evitarii procedurii de daune statiei de tratare dar sa si intervina la nevoie
- Cunostinte referitoare la instrumentatia de control PLC, electrica si mecanica aferenta statiei de tratare a apei.
- Avand in vedere ca aceste statii se monteaza in tari extracomunitare , specialistul trebuie sa stie ca este singurul expert la fata locului si in responsabilitatea lui intra pre-commissioning, commissioning si punerea in functiune a statiei. El trebuie sa fie in masura sa gaseasca si sa sugereze solutiile tehnice necesare astfel incat statia sa produca apa potrivita pentru utilizare.
- Apa de tratat este cea utilizata la racirea masinilor, laminoare cat si la producere de vapori
- In mod normal apa ce trebuie tratata este: apa bruta, apa rezultata din tratamentul local al metalului, potabila si demineralizata.
- Cunostinte foarte bune de limba engleza.

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.