Specialist in prelucrarea produselor alimentare - Qatar

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Functionare, manipulare si procesare a instalatiilor de depozitare a alimentelor;
• Implementarea, punerea in aplicare a strategiilor de igiena, manipulare si a standardelor de depozitare pe termen lung a alimentelor vrac (orez, zahar, uleiuri comestibile, procesate si neprocesate)
• Ciclul de viata al produselor alimentare, de la rafinarea materiilor prime, la prelucrare si ambalare;
• Procesarea sistemului alimentar;
• Depozitarea alimentelor;
• Activitati de logistica si operatiuni in cadrul silozurilor si a depozitelor;
• Gestionarea procedurilor de testare si analiza a alimentelor;
• Respectarea cerintelor si aplicarea metodelor de manipulare si depozitare a alimentelor vrac, specifice conditiilor de mediu din Orientul Mijlociu;
• Respectarea standardelor internationale si locale de siguranta pentru alimente;

CERINTE

• Diploma de absolvire a unei facultati in domeniul Tehnologiei Alimentare;
• Minim 15 ani de experienta relevanta in domeniu:
o Facilitati de depozitare pe termen lung a alimentelor;
o Cerinte de proiectare si constructie ale facilitatilor industriale pentru depozitare a alimentelor.
o Evaluare si analiza a facilitatilor industrial de procesare a alimentelor;
o Manipulare, depozitare, impachetare si distributie a alimentelor uscate si lichide (orez, zahar si ulei comestibil);
o Cele mai bune practici in logistica alimentelor, procedura si controlul calitatii;
o Cunostinte excelente ale standardelor internationale si locale de siguranta pentru alimente;
• Cunostinte riguroase despre medii de depozitare, controlul calitatii, proceduri si sisteme.
• Cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

• Cazare;
• Transport;
• Asigurare ;
• Pachet salarial negociabil.
Pentru a candida, trimiteti CV-ul la adresa de mail: recrutare ( at ) petrolvalves.ro.
Puteti lua legatura cu noi la nr. de telefon: 0727324260 sau 0214107010 sau pe mail.

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.