Receptioner

SNTFM CFR Marfa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Primeste si repartizeaza turistii in spatiile de cazare din hotel;
Completeaza documentele de rezervare;
Efectueaza operatiunile de facturare;
Deschide si inchide contul clientului in programul de receptie, efectueaza incasarile prin mijloacele de plata agreate de hotel;
Completeaza documentele specifice receptiei;
Reprezinta conducerea hotelului in relatia cu clientul;

CERINTE

Absolvent al liceului de specialitate, liceului de cultura generala si curs calificare sau scoala postliceala de specialitate;
Atestat sau certificat de competenta in domeniul turism sau receptioner hotel;
Cunoasterea unei limbi straine(engleza sau franceza)

BENEFICII OFERITE

Autorizatie calatorie pe calea ferata;
Permise de calatorie pentru membrii de famile;

Desprinsa din calea ferata traditionala in anul 1998 in urma reformei institutionale, SNTFM CFR MARFA SA este in prezent cel mai mare operator de transport feroviar de marfa din Romania.