SECRETAR NOTARIAT

BNP ENE DIANA COSMINA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- receptia clientilor
- primirea, verificarea si pregatirea documentatiei necesare intocmirii actelor notariale
- intocmirea si tehnoredactarea actelor notariale
- operarea, inregistrarea si eliberarea actelor notariale
- operatiuni de plati si incasari specifice
- reprezentarea biroului in relatia cu Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliara (efectuarea demersurilor specifice in vederea realizarii operatiunilor de intabulare, notare, radiere in/din cartea funciara, obtinerea extraselor de carte funciara etc.)
- inregistrarea actelor in registrele si evidentele notariale specifice
- gestionarea corespondentei biroului
- gestionarea arhivei notariale

CERINTE

- experienta pe acelasi tip de post in cadrul unui birou notarial de minim 2 ani
- cunostinte bune de operare PC
- abilitati bune de comunicare
- atentie sporita la detalii, rigurozitate, organizare

DESCRIEREA FIRMEI

BIROU NOTARIAL