Web Content Writer / Editor

EWEB INFOPRO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta articole originale, eficiente si targetate pentru promovarea si descrierea site-urilor şi serviciilor pe care acestea le ofera
Colaboreaza cu departamentele care vor integra web content-ul
Promoveaza siteurile companiei pe comunitati si retele sociale

CERINTE

* capacitatea de a redacta materiale cu un continut atractiv, capabile sa atraga atentia;
* cunostinte avansate de limba engleza, atat scris cat si vorbit – cerinta obligatorie
* cunostinte de operare pe calculator
* cunostinte SEO, legate de optimizarea continutului pentru mediul online
* experienta in crearea de articole
* perseverenta si seriozitate.
* cunostinte de HTML si web design, constituie un plus la angajare

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Conceptul EWEB INFOPRO s-a nascut acum trei ani pe coastele insorite ale regiunii portugheze Algarve si a fost infiintat in Ploiesti, Romania. Compania noastra are o gama larga de activitati pe mai multe domenii, pe plan national si international.

Partenerii nostri internationali ne recomanda ca fiind o companie de incredere, serioasa care ofera servicii de calitate. Eweb InfoPro combina servicii de dezvoltare web profesionala, cu design web si servicii SEO pentru succesul online in afaceri. Si cu asistenta excelenta oferita clientilor, Eweb InfoPro se dedica in a-si ajuta clientii sa obtina rezultate foarte bune in urma investitiei lor in crearea siteurilor acestora.

Ce tehnologii folosim ?
Desfasurandu-ne activitatea in domeniul IT, folosim cele mai noi tehnologii in crearea de siteuri si aplicatii web. De aceea, este necesar sa fim la curent cu noile tendinte in web design, programare web, seo si cerintele utilizatorilor.