TREZORIER

PIRITEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza activitatea de plati;
- mentine relatia cu bancile; obtinerea zilnica a soldurilor din banci;
- intocmeste lunar cash-flow-ul de trezorerie si monitorizeaza realizarea acestuia;
- realizeaza previziunea fluxurilor de numerar;
- intocmeste raportari specifice activitatii de trezorerie;
- implementarea strategiei de protectie fata de riscul valuta;
- actualizarea permanenta a politicilor si procedurilor specifice activitatii de trezorerie in functie de schimbarile care apar in mediul de afaceri;
- estimarea impactului variatiilor cursului de schimb asupra principalilor indicatori financiari ai companiei .

CERINTE

- absolvent studii superioare economice;
- experienta profesionala de minim 3 ani pe o pozitie similara;
- buna cunoastere a standardelor de contabilitate romanesti si internationale;
- experienta de lucru cu programele electronice de plati;
- cunostinte operare calculator: Excel, PowerPoint, Outlook, ERP;
- limba engleza de specialitate – nivel mediu;
- persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa respecte termene limita;
- abilitati de solutionare operativa a problemelor repartizate, capacitate de invatare rapida,orientare ;
- domiciliul in Ploiesti.

PIRITEX este unul din liderii nationali in piata finisajelor si pardoselilor din Romania. Compania este activa in domeniul logistic, al distributiei si retailului, operand structuri de vanzare si o retea de magazine la nivel national.