SPECIALIST RESURSE UMANE

PLUDI MARKET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca Specialist in departamentul resurse umane veti avea urmatoarele responsabilitati in domeniul dumneavoastra de activitate:

- cunoasterea la zi a legislatiei muncii;
- corespondenta cu angajatii,
- mentinerea la zi a inregistrarilor din carnetele de munca / registrul general de evidenta al salariatilor;
- elaborarea si eliberarea recomandarilor;
- intocmirea si gestionarea dosarelor de personal(contracte individuale de munca, alte acte de angajare, decizii, adeverinte etc.);
- intocmirea declaratiilor lunare de contributii sociale;
- relatia cu institutiile de stat acreditate (ITM, AJOFM, Casa de Pensii etc);
- administrarea dosarelor personale ale angajatilor;
- completarea si actualizarea periodica a bazei de date a angajatilor;
- asistarea angajatilor in cadrul proceselor de angajare / incetare a contractelor individuale de munca;
- asistarea managerului de departament in elaborarea fiselor de post ale angajatilor;
- alte sarcini specifice.

CERINTE

- Studii superioare
- Atestat de inspector resurse umane
- Dexteritate si siguranta in utilizarea produselor Microsoft Office
- Angajament personal, capacitate de lucru in conditii de stres, flexibilitate, abiitati de comunicare, relationare
- Capacitate si placere de a lucra intr-o echipa
- Operare PC
- Cunostinte bune de limba engleza (avantaj)

BENEFICII OFERITE

- sanse de cariera intr-un mediu profesionist,
- loc de munca sigur si de viitor intr-o companie multinationala de succes,
- o echipa tanara si motivata,
- pachet salarial motivant

Pludi Market SRL este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial.
In prezent in Romania exista 53 magazine Pludi Market , urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.