Specialist Protectia Muncii

SC DALKIA TERMO PRAHOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-cunoaste si asigura respectarea prevederilor normelor de sanatate si securitate in munca din cadrul companiei
-efectueaza instructajul introductiv general de PM pentru noii angajati si gestioneaza completarea fiselor de protectia muncii pentru fiecare salariat (precum si celorlalte documente cerute de NGPM), asigurandu-se de acuratetea si corectitudinea datelor inscrise in aceste documente
-intocmeste si reactualizeaza tematicile de instruire pentru instructajele generale de protectie a muncii si pentru cele periodice
-testeaza cunostintele de protectia muncii la angajare, dupa ce efectueaza instructajul introductiv general, testeaza periodic cunostintele de protectie a muncii a personalului angajat
-urmareste punerea in aplicare a masurilor coercitive dispuse de organele de control
-realizeaza evidente de specialitate cu privire la locurile de munca cu conditii deosebite si accidente de munca; se asigura ca locurile de munca sunt dotate cu materialul necesar protectiei muncii si ca nu prezinta pericole privind sanatatea si securitatea in munca
-participa la elaborarea, implementarea si urmarirea aplicarii procedurilor de securitate si sanatate in munca conform legislatiei in vigoare si politicii manageriale a companiei
-participa la implementarea si auditarea sistemului de management al sanatatii si securitatii ocupationale

CERINTE

-1-2 ani experienta in domeniul protectiei muncii
-studii superioare tehnice
-curs de specializare in domeniul securitatii si sanatatii in munca
-experienta intr-o intreprindere de productie - constituie avantaj
-diploma de evaluator de risc - constituie avantaj
-constituie avantaj absolvirea unui curs de auditor intern in domeniul sanatatii si securitatii ocupationale
-cunostinte de limba franceza
-cunostinte operare PC - MS Office
-cunoasterea cerintelor standardului OHSAS 18001/2004
-capacitate de planificare si organizare
-capacitate de analiza si sinteza a informatiei
-excelente abilitati de comunicare

Dalkia Termo Prahova este furnizor de servicii energetice pentru Ploiesti