Specialist PR (Responsabil Comunicare interna)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si pune in aplicare planul de relatii publice si comunicare interna
- Propune evenimente speciale si alte modalitati de comunicare
- Colaboreaza cu toate departamentele in vederea imbunatatirii comunicarii interne in companie
- Propune o strategie de comunicare interna, cu presa si materialele necesare: comunicat de presa, conferinta de presa, declaratii de presa
- Completeaza conceptul creativ al campaniilor de advertising cu actiuni de relatii publice

CERINTE

- Experienta intr-o pozitie similara este obligatorie
- Abilitatii de comunicare si relationare excelente
- Spirit de echipa
- Orientarea spre performanta
- Respectarea termenelor
- Cunostinte temeinice operare PC si Internet
- Cunoasterea perfecta a limbii ruse, avantaj si cunoasterea limbii engleze
- Cunoasterea tehnicilor de redactare a materialelor de relatii publice
- Cunostinte de relatii publice, comunicare si media
- Cunoastetehnici de prezentare si argumentare a alegerilor facute
- Creativ, cu capacitati de persuasiune, inclinat spre originalitate si viteza de reactie
- Studii superioare in domeniu finalizate

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca deosebite
Pachet salarial atractiv
Asigurare de viata, etc.