Specialist achizitii industriale

SC GONZALES MECANICA DE PRECIZIE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul de activitate :

Conceptie şi realizare/Fabricare ( prelucrari de dimensiuni mari, mecano- sudură, cablari electrice, automatizari instalatii hidraulice si pneumatice) / Asamblare, punere in functiune si testare.

- Specialist achizitii industriale

Rolul dumneavoastră constă in asigurarea sprijinului in achiziţii industriale :
- a responsabililor de proiect, in faza de ofertare sau in faza de realizare ;
- a sefului de atelier, pentru a asigura buna functionare a productiei.

Responsabilitati:

- gestionarea achizitiilor aferente dosarelor care va sunt incredintate;
- lansarea cererilor de oferte catre furnizori calificati, atat în faza de ofertare cat si in faza de realizare a proiectelor ;
- selectarea furnizorilor care raspund cel mai bine cerintelor cu privire la calitate, costuri, timp de finalizare al proiectului, contractari ;
- urmarirea si evaluarea bilantului de achizitii impreuna cu echipele operationale implicate ;
- gestionarea portofoliului dvs. de furnizori ( dezvoltare de noi furnizori, certificare furnizori, administrare, optimizare) ;
- stabilire si renegociere contracte cadru cu furnizorii cheie.

CERINTE

- Inginer mecanic preferabil cu specializare în domeniul achiziţiior si experienta de minim 2 ani in achizitii industriale.
- cunoasterea limbii engleze, este obligatorie, avand in vedere mediul de afaceri actual.
- cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj.
- cunostinte avansate de MS Office.

BENEFICII OFERITE

Conditii :
Negociabile

SC GONZALES MECANICA DE PRECIZIE este o companie romano-franceza, cu activitate principala bazata pe fabricarea utilajelor pentru diverse domenii de activitate Infiintata in 2005, compania imprumuta experienta si calificare din ambele parti, romana si franceza, fiind in plina ascensiune.