Senior Engineer

ALUMIL ROM INDUSTRY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru punctul sau de lucru din Ploiesti, Alumil angajeaza Senior Engineer.
Obiectivul postului este de a asigura suportul tehnic pentru clienti sau potentiali clienti ai firmei, respectand politica comerciala si procedurile interne ale companiei.
Responsabilitati:
- Reprezinta compania in relatiile cu clientii care intra in depozitul Alumil;
- Raspunde de prezentarea produselor potentialilor clienti care vin la depozitul Alumil;
- Mentine bune relatii cu clientii, indiferent de marimea si importanta lor; urmareste corectitudinea comenzilor acestora si livrarea in termenele asumate, atat cantitativ cat si calitativ;
- Intocmeste pentru fiecare client necesarul de materiale si ofera solutii tehnice clientilor si le optimizeza dpdv al costurilor;
- Realizeaza calculatia proiectelor pentru clientii Alumil; daca gradul de complexitate al proiectului este ridicat, solicita ajutorul departamentului tehnic;
- Ofera asistenta tehnica pentru sistemele de profilesi accesorii solicitate.

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani in domeniul profilelor de aluminiu;
- Studii superioare tehnice;
- Cunostinte despre piata specifica;
- Cunostinte de utilizare PC;
- Limba engleza- nivel avansat;
- Permis auto categoria B;
- Gandire analitica, abilitati de organizare si comunicare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

ALUMIL este cel mai mare grup din Grecia care se ocupa de peste 25 de ani cu extrudarea aluminiului, fiind unul dintre furnizorii cei mai cunoscuti din Europa de sisteme din aluminiu pentru toate aplicatiile din domeniul constructiilor.

Compania detine sase fabrici ultramoderne in spatiul balcanic (patru in Grecia, una in Romania si una in Bulgaria) si alte trei in curs de construire, cu o capacitate de productie totala de 73.000 tone profile aluminiu, avand 27 subsidiare ce acopera 45 de piete diferite din Europa, Africa, Orientul Mijlociu si Statele Unite.

ALUMIL Rom Industry (www.alumil.ro) este principala subsidiara a grupului, cu puncte proprii de distributie in 21 mari orase ale Romaniei.